پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري الصّدّيق الشَّهيد صَلَوةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ
آخرین اخبار
اخبار > نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر

دکتر علیرضا رئیسی یکشنبه در نشست شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به ‌ضرورت اصلاح سبک زندگی مردم در حوزه سلامت افزود: اگر فرهنگ سلامت، به‌گونه‌ای باید باشد که منجر به اصلاح سبک زندگی شود، روند بهداشت و درمان مردم به‌شدت بهبود خواهد یافت.
 رییس شورای فرهنگی دانشگاه بابیان اینکه کارهای مقطعی، اثرات مقطعی نیز دارد گفت: کار فرهنگ‌سازی کار زمان‌بر و درازمدت است که باید با برنامه‌ریزی و تعیین هدف صورت بگیرد.
وی پیشنهاد داد: در اردوی جهادی که توسط بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی برگزار می‌شود یک روستای محروم انتخاب شود و با کمک معاونت اجتماعی دانشگاه عوامل مؤثر بر سلامتی آن روستا شناسایی شود سپس با حمایت‌طلبی‌هایی که درزمینه‌های موردنیاز صورت می‌گیرد و اقداماتی که درزمینه آموزش و اصلاح سبک زندگی مردم روستا انجام می‌شود، آن روستا به‌عنوان روستای سالم در استان معرفی شود.دکتر رئیسی با اشاره به هم‌راستا شدن بسیج جامعه پزشکی و بسیج کارکنان افزود: با تقسیم‌کاری که بین بسیج جامعه پزشکی بسیج کارکنان و بسیج دانشجویی انجام می‌گیرد می‌توان از ظرفیت‌ها و توان این سازمان در حوزه‌های بهداشت، مشاوره و درمان بهره جست.
وی بیان داشت: مهم‌ترین هدف اردوهای جهادی و راهیان نور خودسازی نیروهایی است که در این اردوها شرکت می‌کنند و اگر در این اردوها تنها دو نفر آن‌چنان تربیت شوند که به دنبال کارهای خیر و عام‌المنفعه بروند کار بسیار مهمی صورت گرفته است.
دکتر رئیسی به موضوع جشنواره قرآن و عترت نیز اشاره کرد و گفت: برای گسترش قرآن در بین دانشجویان و خانواده کارکنان باید شاخص عملکرد داشته باشیم و در این زمینه برنامه‌ریزی کنیم.
در ابتدای این نشست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه با بیان گزارشی از اردوی جهادی دانشجویان که از ۲۹ تا ۷ شهریور برگزار می‌شود گفت: با رایزنی‌هایی که صورت گرفته در بین روستاهای محروم و کم برخوردار استان دهستان کبگان از توابع شهرستان دشتی برای اردوی جهادی امسال دانشجویان در نظر گرفته‌شده است.محمد زبیری افزود: محتوای کار دانشجویان در اردوی جهادی این روستا، فعالیت‌های بهداشتی و درمانی، علمی پژوهشی، فرهنگی اجتماعی و عمران و بازسازی است.
وی افزود اردوهای جهادی با شعار" بسازیم تا ساخته شویم " باهدف خدمت به مردم محروم و همچنین خودسازی دانشجویان برگزار می‌شود و در این اردوها بستری فراهم‌شده است که همه تشکل‌های دانشجویی بتوانند به مردم خدمت کنند.
در این نشست مهندس محمدی معاون دانشجویی فرهنگی و خانم جمیری مسئول دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه گزارشی از روند برگزاری بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کسب شش مقام کشوری در این جشنواره توسط اساتید، کارکنان و دانشجویان ارایه دادند.
انتهای پیام/


١٥:٢٦ - دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٥٥٧١    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج
منو اصلی
دفاتر نهاد استان
خدمات نهاد
جشنواره و مسابقات
ویژه نامه ها
ارتباط

اوقات شرعی

تمامی حقوق این سایت برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر محفوظ می باشد.     bushehr.nahad.ir